top of page

לגור בעיר
מחנות נושא ופריקמפס

MahanotNoseYellow.png
מחנות נושא
מה זה מחנה נושא? 

מחנה נושא - התארגנות של קבוצה לצורך מגורים ופעילות במידברן.

יחד עם האמנות, הפריקאמפרים ועוד, מחנות הנושא נותנים לעיר את הצבע והאופי שלה והן אחת משתי דרכים שניתן לבחור לגור בעיר. כל מחנה מהווה גם מקום מגורים למשתתפיו וגם מקום עבורם להביא את היצירה שלהם והגיפט שלהם לבאי העיר לידי ביטוי.

 

מחנות יכולים לכלול כמויות שונות של אנשים אבל יהיו בד"כ בין 20-80 משתתפים. הם חיים ביחד בעיר, וברוב המקרים יתארגנו ביחד על נושא האוכל, שתיה, מים אפורים ועוד. בעוד כולם משתתפים בהכל, יש במחנות בעלי תפקידים כגון אחראי חשל"ש, אחראית חשמל, אחראית מים ועוד. בעיקר חברי המחנה יעבדו ביחד לפני ובמהלך מידברן להביא את הגיפט הייחודי שלהם לעיר. המחנות מקבלים מספר מסוים של הקצאות (בד"כ שאינו ידוע מראש) שהם יכולים לחלק לחברים על פי צורך.

 

גיפטים יכולים להיות רחבות לריקודים, אוכל (מישהו אמר פנקייק באמצע הלילה), אמנות, משחקים, הקשבה, הופעות, סלון כלות, סדנאות יוגה ומדיטציה ובגדול כל מה שאנחנו יכולים לחלום עליו. היצירה המשותפת עוזרת להקמת וביסוס הקהילה, והכוח של הקהילה עוזר ליצירת התוכן של המחנה. 

 

מחנות נושא רבים כבר הפכו לקהילות בפני עצמם, שבנוסף לאירוע המרכזי של מידברן, גם יוצרות ביחד אירועים אחרים, בעצמן, או במסגרות אחרות, משעתקות את חווית הקהילה של הקאמפ למקומות אחרים בעולם. בין אם זה מחנה נושא באירוע מידברן קטן, חופשה משותפת של כל חברי המחנה, או פעילות התנדבותית משותפת. 

 

מחנות נושא גם מקבלים מיקום קבוע מראש, ושטח נוסף לצורך התוכן שלהם. המחנות מסודרים חלקית לפי התוכן שהם מייצרים, כך שמחנות הסאונד למשל יהיו בחלק מסוים של העיר ומחנות של הופעות בחלק אחר וכדומה.

 

השנה צפויים להיות במידברן 182 מחנות

 

בערך 75% מהעיר הם מחנות נושא ו-25% הם פריקמפ.

שומרים על קשר:

theme camp

רשימת מחנות

campList.png
רשימת מחנות
camps list

Morgana

מורגנה

סדנאות

מורגנה!, אנו חבורה מתוקה, קמפ קווירי צבעונים ומגובש בעל אופי פייתי של חיבור ואהבה לאדם וטבע. מורגנה הוא קמפ שנוצר שנה שעברה( בעבר איי שם ב2018 היינו הרדיקל טמפל ועוד קמפ נוסף שחבר עלינו) במידברן הקודם הבאנו לפלאיה את המייצב ''מורגנה'' שהיה נווה מדבר מחבק ואוהב באמצע הפלאיה
השנה אנו מביאים את מייצב "הרחם" שימשיך את הרעיון מהמייצב בשנה שעברה אך בצורה אחרת. המייצב בעומק הפלאיה הוא הגיפט העיקרי שלנו ובנוסף את שטח הקמפ שלנו אנו נעצב כמו המורגנה המוכרת והטובה, עיצוב של עצים ומים, מקום מחבק ואוהב, תהיה לנו פינת מדיטציה וסלון אירוח מפנק, בכניסה יהיו לנו מתזיים שיצננו את האורחים, בלילה מדורה, בסלון תהיה פינת לקים ואיפור לקישוט, ומיטב אומני הקמפ יצאו את שרותייהם. במהלך הברן נבצע כמה פעמים טקס הליכת מלאכים מסורתי, זה הוא טקס מחבר ומיוחד שכולל נגינה והווי קבוצתי בנוסף נערוך סדנאות קונטקט ומדיטציה שנפרסם מראש את הזמנים שלהן

Reno

 רינו

ברים

אנחנו רינו! מימד X לשעבר - בר שכונתי קטן ושמח. קמפ שהתחיל במידברן 2015 עם בר שפעל 24/7 והשקה את הפלאיה בשמחה ובאהבה ענקית, והמשיך כך במידברן של 2017 ו-2018. שנה שעברה, שינינו את הפורמט לאפילו יותר מיוחד - רינו! (זאת מנוואדה), עם בר 24/7, קזינו, חנות משכון, ואירועי בינגו חגיגיים כל יום בהאפי האוור!
אנחנו קבוצה של אנשים שאוהבים לשתות ולאכול, להשקות ולהאכיל, ואם אפשר לערבב את זה עם משחקי מזל, לדים ופאייטים, אנחנו בכללללל מאושרים! מהיוצרים שהביאו למידברן 2021 את הבלק-ג׳ק השיכור, למידברן 2017 את הטורטייה סביח, שהכירו לכם במידברן 2018 את דוכן הנקניקיות שיודע לזהות בדיוק מתי כולם יוצאים מהרחבה רעביםםםםם, ואי שם במידברן 2015 גם שימח את לבבות העוברים והשבים עם ערק אשכוליות ודודקהדרון הלדים והמראות על 12 פאותיו. משתוקקים להגיע לשמח ולשמוח גם השנה! ❤️

Camp Bnedods

קאמפ בנידודס

ברים

ברוכים הבאים לקאמפ הבני דודס!!!
במשפחה שלנו הכל מקובל,
במשפחה שלנו הכל אפשרי,
במשפחה שלנו האהבה מנצחת הכל.
אנחנו מזמינים אתכם להשתתף בפרויקט משפחתי שלא נראה כמוהו מעולם.
האגדה מספרת על איש קטן עם חלומות גדולים, אשר חצה ארצות וימים בכדי להשיג את מבוקשו.
ביום חמים בליל קיץ בראשית מדינת ישראל יצא האיש כבד הכתפיים וארוך הלשון למסע אל הלא נודע.
במהלך המסע עבר האיש עליות וירידות ירידים ועלויות, עד שיום אחד פגש את הר מי הקרח.
דבר לא הכין אותו למראה שכזה ובוודאי לטעם שכזה.
''הר מפאקינג מי קרח?? לא היה כדבר הזה!''
את המתכון לברד שלנו קיבלנו מסבא רבא רבא שלנו עליו השלום והיום התכנסנו כאן בשביל להעביר אותו הלאה ולהפיץ את הבשורה.
קאמפ הבני דודס מזמין אתכם להצטרף למשפחה להנות ולהצטנן במתכון המשפחתי של מי הקרח שלנו.
רק אהבה מביאה אהבה 3>

Game Room

גיים רום

סלון מארח

חברים כבר עשרים שנה, ישראלים ובין לאומיים (30% מחו״ל), גילאי 30 עד 60, אוהבים את החיים. כל החברים באים מעולמות היצירה, אמנות, אופנה ועיצוב. רב המשתתפים היו כבר באירועי המידברן בעבר כfree camp ומרגישים שהגיע הזמן לחלוק עם הקהילה את האהבה שלנו לחיים וליצירה.

Urban Future Tribe

שבט עתיד עירוני

קונסטרוקציה

Urban Future Tribe
או
שבט עתיד עירוני

הוא נקודה בזמן ובמרחב,
שבו תחווה -
גלימפס, ניצוץ, פרספקטיבה בריאה
אל עתיד של תרבות שבטית-אורבנית.

בדרך חוויתית ואינטראקטיבית אנחנו נעלה אותך גבוה גבוה,
לראש המגדל,
ונחזיר אותך במהירות כפולה ובבטחה אל אותה הקרקע,
אל הפלאיה.
ולא רק זה... במידיות תוכל לבטא את התהליך שעברת
זאת כיוון שנספק לך פלטפורמה ליצירת אומנות במרחב האורבני
גרפיטי, סיפור סיפורי שבט סביב המדורה.

החזון של הקאמפ –

להגביר flow בחיים ובברן, דרך חוויות שבטיות אורבניות.


- המיצג: OMEGA TOWER.
-פינת מדורה שבטית מפנקת.
-אומגה של חמישים מטר.
-גלריה לאומנות אורבנית שבטית
-חצר גרפיטי

ועוד… שפע

OCD

או.סי.די

סאונד לילה

או.סי.די הוא מחנה שמוביל קהילה של חובבי קאמפינג, אנחנו מקיימים אירועים לאורך כל השנה ברוח הברן ועל פי עקרונותיו, ללא עלות. יש לנו רחבה שנבנתה בעמל רב ואנחנו מארחים אצלנו דיג'ייז

Happy Hour

האפי האור

אוכל

חברים, ברנרים, חלקינו ותיקים, חלקינו חדשים, מקמפים שונים שהיו והשתתפו במידברן האחרון, ואירועי ברן אחרים, באים עם המון אנרגיות לשמח את הפלאיה שעה ביום על ידי הגשת נקנינקיות שוות וצ'יסרים וזרחניים ומופלאים, אולי קוקטילים, לא מבטיחים, אנחנו גם אוהבים לדים, זה קטע אצלנו, ורודף אחרינו בכל מקום שאנחנו נוחתים, יהיה שמח וכיף, ולא רועש בניגוד לפעמים קודמות ;)

Shiva

שיווה

סדנאות

קמפ חברים שמעביר סדנאות וחוצמזה גם מגישים מיצג

Lost Boys

לוסט בויז

סלון מארח

הפעם הלוסט בויז יצאו עם שיירה של יריד שעשועים נודד (מה שנקרא Carnival) ונתקעו בלב המדבר. החילוץ התעכב ובינתיים מתקני השעשועים נשברו, מגדת העתידות התחרפנה והגברת המזוקנת שחררה את חברי הפריק-שואו לחופשי.
אך ברגע קסום אחד מתוך האנדרלמוסיה עלה צליל עדין של אקורדיון וכולם יצאו בריקוד מוטרף שחגג את השוני ואת המוזרות שלנו ושל החיים האלו, עם אש בחבית ועם בירה ביד נפלה עלינו ההבנה שמה שיש זה מה שיש, ושסוף סוף הגענו הביתה.

The Kibbutz

הקיבוץ

אוכל

"הקיבוץ" שלנו מגיע פעם רביעית למידברן, באווירה בינונית ומשפחתית כיאה לכל קיבוץ טוב!

בקצרה כמה פרטים טכניים :

תוך כדי

· התרומה שלנו לברן היא בעיקר ארוחות צהריים המוניות שאליהן מוזמן כל מי שמוצא את עצמו רעב

· ובבקרים אנחנו מזמינים אלינו לקפה שחור חזק ועוגות יבשות

· אנחנו לא מארגנים מסיבות בקמפ, מוזיקת רקע נפלאה מנוגנת תמיד (או בדרך כלל)

Coldfession

קולדפשן

ברים

אחרי ההצלחה הפנומנלית, האינטרגלקטית, המונומנטלית(!) של הקולדפשן בשנה שעברה, אנחנו חוזרים הביתה, ולוקחים את הקולדפשן לנקסט לבל. גם השנה אנחנו נהיה שם לפתוח לבבות ולפזר חיוכים עם מה שהפך שנה שעברה לתופעה: ברד תמורת וידוי. הנה טיפה תמונות מהגיפטינג: https://photos.app.goo.gl/9Gkcn32pfhG8g9rG6

פירוט:

בשעה הזאת כשהשמש עוד למעלה, אבל כבר לא יוקדת, הלבבות בקמפ מעלים הילוך. ביט מלודי עם בס שובב. זמן קסם לשורפים והשורפות לבוא לטעון ולהיטען בפראיסו שלנו. לגלוש מתחת לכפות הדקלים. יש גל. לשתף במשהו אמיתי עם או בלי מילים - וידוי מצחיק, אפל, קינקי או מרגש - מה שבא לכם. להתפנק בקוקטייל ברד הבא עליכם לטובה - ״אין קץ לילדות״, ״זורבה״, ״פיק-אפ״… בגוף צונן ונפש בוערת לתפוס רגע שאין בו מחשבה.

בלילה אנחנו כנראה נתפזר לכוכבים, אבל הרזידנט ארטיסטס שלנו משאירות לכם משהו לרוץ איתו - The Slushy Kaleidoscope Tour. מומלץ לבעלי לב פתוח וראייה ספירלית. נתראה ברמקול שמאל 💗

04

04

סאונד לילה

מחנה סאונד צפוני שמביא גם אומנות ותוכן

Good Life

גוד לייף

אחר

אנחנו חבורה שאוהבת את החיים הטובים והפשוטים. חבורה שרואה את המידברן ככפר האיזון השנתי שלנו.
חבורה שמוצאת את היופי שבטבע הגולמי - תות קר ועסיסי, ענב קטן ומתוק, נשימה איטית ועמוקה, מבט ישיר בעיניים, צחוק מתגלגל וחגיגה אינסופית. מבחינתנו, אלה החיים הטובים!

חברי הקאמפ הסתובבו לא מעט בחיפושים בשנים האחרונות. הלכנו רחוק - לקוסטה ריקה, הוואי, תאילנד, מרוקו, לחלל החיצון, רק כדי למצוא שכל האור שחיפשנו כבר קיים בתוכינו.
זו הרוח שאנחנו מביאים לפלאיה השנה.
היופי שבפשטות, הבריאות שבפינוק.

המחנה שלנו יהווה פורטל אל אותם מקומות רחוקים, אותם מקומות שהזכירו לנו שהכל נמצא בפנים.
אנחנו מקימים מרחב שבו אפשר לאהוב, להצטער, לסלוח, להודות, ואת כל זה - לחגוג!

ברוח ההקשבה העצמית, וברוח תימת המעברים של מידברן 2022, אחרי שנים של פעילות מסורה במחנות הברן השונים אותם הקמנו, כולנו מצאנו לנכון לבנות משהו חדש השנה - משהו שמתאים למי שאנחנו היום.

Rabbits in the sand

ראביטס אין דה סאנד

סאונד לילה

ראביטס ,
מחנה של אנשים שאוהבים מוזיקה ושמחים לתת במתנה לפלאיה צלילים שעושים טוב על הלב .

חברי המחנה מנוסים ורובנו כבר השתתף במידברן.
אנחנו קולקטיב של אמנים בתחום האומנות הויזואלית, אומנות החומר והרוח, רקדנים יוצרים פרפורמרים. אנחנו מתרגשים להתאסף מחדש לקראת האירוע והשנה אנחנו מקווים לתת לה פלאיה מיצב חדש ולא פחות מרטיט את הלב מהקודמים.

Sahi Balata

סאחי בלטה

משפחות

מזמינים אותך למסע לגלות את עצמך - כמו שאתה

MAKSURA

מקסורה | مكسور

סלון מארח

מקסורה | مكسور

קאמפ מקסורה (שבורה) מגיע להעניק חווית התאוששות והקלה אחרי לילה של הישברות, בהיבטים פיזיים, רגשיים ותחושתיים. אנחנו נקרא לזה 'טיפולי הרמה', אבל זה לגמרי בסדר אם לא בא לכן להרים ורק קצת להצ׳יל, להתכרבל או לדבר ולפרוק.

כשתקומו שבורות ותחפשו איפה מתניעים את היום החדש שיורד על הפלאיה, אנחנו נהיה שם עם וודג׳ של מלאכיות וערכת ריקאברי ותרופות סבתא טבעיות שבאמת עובדות, סשנים קצרים של מגע מרפא ושיח, פינת סלון לשבת להירגע ולהוריד פאניקה ומוזיקה שמחזירה דברים למקום. אנחנו רוצות ליצור מרחב ששומר על גבולות, ולכן חשוב לנו להבהיר שלא נחלק תרופות ולא נבצע טיפולים באופן פורמלי, אלא נעניק את מה שאפשר להעניק באופן שלא מחליף טיפול או מתיימר להיות מקצועי.

אנחנו מאמינות שמותר להישבר, ששבור זה יפה ושכולנו מקסורות במידה מסויימת ולכן - עופי על השבירות שלך ✨

מקסורה הוא קאמפ קווירי סטרייט-פרנדלי שמביא בשורה של אהבה וקבלה ללא שום תנאים, שיפוט או דעות קדומות.

camp paradise

קאמפ פרדייס

סאונד לילה

ברוכים הבאים לקאמפ פרדייס! מקום שבו תפגשו את גן העדן שלכם.
הקאמפ שלנו מבוסס על משל הכפות גן העדן והגיהנום, בו בסופו של דבר האדם מבין את כוחו של הביחד אל מול חסרונותיו של הלבד. הערכים של אהבה ונתינה, שיתוף פעולה ואחווה, ״אני מאכיל אותך ואתה אותי״, עומדים בבסיס הלב הפועם של החברים שלנו.
השנה נעניק לעולם סאונד לא מהעולם הזה, רחבה מחבקת, מיצג שמגרה את כל החושים, ולייב פרפורמנס מדויק. דיג׳ייז מעולים יובילו רגעים נעימים, יחד עם הופעות חיות, וחוויה אינטראקטיבית בה ניצור את גן העדן שלנו. אז תבואו להנות :)

Souparty

מרקאמפ

סאונד יום

✨Want to know a bit more about us ?✨

Marakamp is a collection of folks primarily from Israel with a sprinkle of folks from around the globe who love music and cooking, cooking with music or the cooking music!!!
- SOUP IS OUR ART🥣 : We think of soup as another opportunity to get creative in the burn.
- VARIETY IS KEY : Every day we surprise our hungry and dusty burners with a new flavor🌶️ !
- IN SOUP WE TRUST : There is nothing more comforting than a hearty bowl of warm and deliciouuuus soup! Consider how tasty your breadsticks would be dipped into a hot bowl of orange soup in the middle of the desert…THAT’S IT 😵‍?
- OPEN STAGE 🎷 : because pleasure is much better when shared, we are planning to bring a lot of instruments to our stage, in the idea to let people bring their feelings to our guest area. Camp members can make us have a long night of colorful music that will hypnotize everybody, but we will need the help of the burners to play music when the stage will be open.

⚡To sum up⚡ : marakamp is intended to be a unique meeting point where you can hear the performers and relax with a bowl of succulent soup!
We plan to serve our gift of soup and open stage from 18:00 to 20:00 every night!

Badulina

באדולינה

שמונה-עשרה פלוס וקונסטורקציה

מרחב לגילוי המלכים והמלכות הפנימיים שלנו, שכולו מוקדש לתענוגות והתענגות מכל מיני סוגים וצבעים וטעמים.

IceBurn

אייסברן

אוכל

היי, נעים להכיר!
אנחנו חבורת חברים או חברות שרובו אפרוחות, שנה ראשונה על הפלאייה.
חולמים להגיע ולקרר את הרגעים החמים אבל בקטע טוב, מתוק כזה ..
חזית הקמפ תהיה גלדריה בטעמים מפתיעים ומרגשים, כמובן שכרוכה בזה משימה מהנה במיוחד.
הגלדריה תפעל בשעות החמות של היום לצד מסיבה קרה.
תהיה לנו שלוחה בדיפ-פלאיה. ה- אוטוגלידה שלנו (ארטקאר) גם הוא כולל משימה מפתיעה וגלידה מרגשת.
בואו ללק .

yasata chips

יצאת צ'יפס

אוכל

קאמפ של יאבלולו, הכל התחיל במידברן הקודם שבו שאלנו את עצמנו: למה שלא נקים קאמפ של חברים שיגשים את כל החלומות /שגעונות .. כמה חודשים אחרי בדיקו הקמנו את הקאמפ מבלי לדעת לאן אנחנו הולכים ומה יהיה.. 45 קילו ציפס אחרי ו 10 רטבים מטורללים הבהירו לנו מעל לכל ספק שנולד כאן קאמפ שעוד יהיה שם דבר.

Moonwalk

מונווק

קונסטרוקציה

כמוכן אנחנו קאמפ עם מיצב לכן אנחנו נמלא גם טופס אומנות (ראו טופס מיצב מונווק)
בגדול:
כל מה שאנחנו רוצים לעשות כקמפ זה להעיף אנשים לחלל - בהליכת ירח. מתקן קרוסלה נדנדה שעושה כייף גדול.

South Park

סאות' פארק

קונסטרוקציה

קמפ South Park יהיה מרכז הארט-קארס של מידברן. הקמפ יכלול מרחב אינטראקטיבי של 200 מטר על טיילת הפלאייה שכוללת עמדות טעינה לרכבים, מוסך תיקונים עם בעלי מקצוע אמיתיים, קולנוע דרייב אין, ספות להניח את הישבנים (נגישים לאנשים עם מוגבלויות) , בצפר למבוגרים ועמדות ישיבה המשקיפות על הפלאייה.
בנוסף יופעל בקמפ בנק מסחרי מבוסס מטבע מקומי סאות'פארקי שבודק את גבולות עשרת העקרונות.
(כבר עלו קולות להפגנות נגד הבנק מתוך הקאמפ- צדק חברתי!!!)

קמפ סאות' פארק הוא עיר בתוך עיר, בו "פנים ידיותיות בכל מקום, חניה מרובה, אנשים זורקים "האוודי, שכן!" בוא נראה איך נוכל להרגע :)" סאות' פארק היא תוכנית אנימציה סטירית שרצה מאז 1997, וידועה בביקורת החברתית הנוקבת שלה.
את הצבע, הצחוקים, הסטירה והפילוסופיה המחתרתית של סאות' פארק נביא לפלאייה, יחד עם 7-10 ארט קארס שבנו חברי הקמפ, אליהן יתווספו רכבים נוספים.

Post-trauma

פוסט-טראומה

סדנאות

קמפ ותיק שעבר גלגולים רבים עם גרעין קשה ומנוסה, אנחנו מציעים את השקט שאחרי הסערה בצורה של שתי כיפות גיאודזיות עם תאורה וסאונד מרגיע לאותם א.נשים שצריכים רגע של אתנחתא.
אנחנו מריצים את הדומים שלנו כבר כמה אירועים ומקבלים פידבק מהמם.

Neo Witches

נאו מכשפות

שמונה-עשרה פלוס

אנחנו המכשפות, כבר בכמה וכמה ברנים מחזיקות איכות בלתי מתפשרת של חוצפה
והפעם בא לנו קצת רענון לתת קצת רוך ולעגל את הציפורניים החדות
אנחנו ממתינות למיסתורין הגדול בכדי להבין את המתנה שהוא ירצה

Sheduza

שדוזה

סאונד יום

קמפ משפחות ותיק וגדול במידברן. עוסק בהרבה אומנות ארטקאר והנגשה. בעל מגדל גבוה דמוי שדוזה בחזית. סלון מפנק והרבה נתינה ועשייה.

partyzan

פרטיזן (זמני)

אחר

הפרטיזן הוא מרחב שיודע לייצר את משחקי הילדות שלכם אבל על סטרואידים ופטריות. בזמנים לא זמנים יתחילו משחקי ענק אליהם כולם מוזמנים להצטרף, כל המרבי הרי זה משובך, הרי הפלאיה היא מגרש משחקים לא?

BACKSTAGE

באקסטייג'

סאונד יום (אחהצ ערב)

BACKSTAGE
באקסטייג', החלק מאחוריי הקלעים בו קורה כל מה שכיף וכל מה שנרצה.
הכנסו לגלות את הסודות של עולם התאטרון, ובעיקר את האמת המרה, מוזמנים להיטמע בחוויה כוללת של חיינו התיאטרליים.
בואו להשתתף בערבי הפרפורמנס, תוכן רדיקאלי ובועט, מתיקות מוגזמת בנגיעות מרירות, ממש כמו החיים, מוזמנים לערבי ההופעות - כי אמנות או נמות
תמצאו פינת 15 דקות של תהילה- עמדה בה יתאפשר לכם בחלק קטן של היום (קטנטן) להביע כשרונכם בפני העוברים ברחובות העיר.

Mukhayem Jar Camp Neighbor

מוחאיים ג'אר מחנה שכן

סאונד יום

מוחאיים ג'אר מחנה שכן - מחנה ערבי יהודי. טרנס בצהריים, קפה ונרגילה בערב.