https://docs.google.com/spreadsheets/d/1u7PWTV5N3hbxAiyUqW-cUsouueb05j9EH1OBz_an1JQ/edit#gid=0
top of page

הטמפל שהעיר מידברן 2021 נותנת לנו

עודכן: 15 באוק׳ 2021

הטמפל השנה, אמור היה להיקרא "המרחב" אבל הוא לא התממש .


עמדנו כקהילה, בהתרגשות, ענווה ודאגה, מול השאלה - התכן העיר מידברן, בלי טמפל? איזה טמפל יקום?

העובדה שסימן שאלה גדול מרחף מעל העיר, מעל אחד המיצבים המרכזיים, מעל כל אחד ממיצבי האמנות, הקאמפים והאנשים שמתגעגעים כל כך אל האבק, הינה הזדמנות בתוך המיצב ובין אבני הקריסטל, עתמצאו ערסלי טעינה ועיגולי מדיטציה המזמינים לשהות בהם

חגיגה של אפשרויות, חגיגה של היכולת שלנו להיות עם מה שקורה, עם חוסר הוודאות ולנוע בחופשיות אל מול הנסיבות. להאמין שכל מה שאנחנו פוגשים במציאות, הוא פשוט חלק מהסיפור שלנו, כקהילה.


הריק שהותיר אחריו הטמפל, התמלא באפשרויות ליצירת משהו חדש.

יצא קול קורא ושיקוף תהליכי לקהילה https://www.midburn.org/post/tamplecom

התכנסה ועדה, הוגשו הצעות מדהימות, הכל קרה מהר והנה ישנה החלטה

ותודה רבה לכל מי שהגיש הצעות הן נפלאות, מפאת קוצר הזמן ההודעות אליכם טרם נשלחו עמכם הסליחה.

צוות הועדה מאחלים להם ולנו בהצלחה גדולה.

ולהחלטה:


מיצב האמנות Re;Charge, מרחב טעינה אנרגטית עבר טרנספורמציה מהירה - ממיצב אמנות "מן השורה" בלב הפלאייה למיצב מרכזי, שמחזיק תדר אנרגטי חשוב ומשמעותי עבור כולנו.


המיצב מורכב, ומגלם בתוכו את הסיפור של השנה הזו.


בימים אלו, כשעוד פחות משבועיים תקום העיר שלנו מן האבק, נראה שאין זמן מתאים יותר, ליצור מרחב שכל מהותו היא טעינה אנרגטית. בתוך המיצב ובין יותר מ-20 טון של אבני קריסטל מסוגים שונים, תמצאו ערסלי טעינה ועיגולי מדיטציה המזמינים לשהות בהם ולהיטען בשדה האנרגטי ולחוות חוויה רב חושית עם אלמנטים שעוד יתגלו כשניפגש בפלאיה.

עקרון ההשתתפות במרחב יקבל משמעות חדשה והמרחב שלנו ימשיך וייבנה על ידי המשתתפים במשך כל ימי העיר.

בסופו של מידברן המרחב לא ישרף אלא יתפזר וימשיך להתקיים בצורה שונה בבית של כל אחד מאיתנו..


זה זמן Re;CHARGEועכשיו, לפרקטיקה ולמאמץ קהילתי.

על מנת שנוכל להביא את המתנה הזו לפלאייה, אנו זקוקים ל: מעצב.ת תאורה שיודע.ת לתכנת בקרי תאורה ויכול.ה להצטרף אלינו ליומיים במהלך ההקמה ולעשות קסמים ויזואליים בחושך רכז.ת צוות מתנדבים- מישהו.י מסודר.ת שתרכז ותתאם את צוות המתנדבים ותאפשר וכל השותפים שירצו לקחת חלק בנעימים (במילים אחרות: קמב"צית מתנדבים תקתקנית ויעילה) לא חובה להצטרף להקמות. כל שנדרש הוא, לפטופ ומכשיר טלפון הקמות בשטח- שותפים שיצטרפו להקמה בשטח החל מיום רביעי הקרוב (אפשר גם חלק מהזמן) + זקוקים לכם במיוחד אם יש לכם אישור עבודה בגובה בחירת קריסטלים בשדות ים- מי שרוצה להשתתף ולא פנוי לרדת לשטח- נשמח אם תבואו לכמה שעות למקום הזוי ומיוחד בשדות ים לבחור ולסדר את הקריסטלים טרם העמסתם להובלה. לא יכולים להגיע אבל עשיתם מיצג בעבר? נשמח להשאיל ציוד תאורה יצירתי לכם במחסן, יחסוך לנו הוצאות ויעצים את עיצוב התאורה בלילה. לפרטים נוספים תכתבו וואטס אפ לרותם טותם 0545598555 והיא תיקח את זה מכאן מחכים לראות אתכם באבק!


קצת על היוצרים

חן מעולם לא ביקר במידברן אבל מנגד מרבה להתייצב בסדנאות ניקוי רעלים שם הצטלבה דרכו עם דרכנו (רותם ופיני) ונחשפנו למהלך הקריסטלים שלו והזמנו אותו להצטרף אלינו להרפתקה של מייצג במידברן.


נראה לנו טבעי להביא לפלאיה משהו כל כך טבעי ולא מתועש. ליצור משהו חדש מקריסטלים שיכול להטעין את הצופים בו באנרגיה.

ישבנו וחשבנו על הקונספט. כל אחד מהשלישיה הזאת הביא איתו את הרצון שלנו ולבסוף נוצר שרטוט. שאחריו הבנו שזה ממש זהה ללוגו של מידברן השנה

זהו, קרה הפיצוח.

העמדת טעינה שלנו תוצב בקו האדמה ואבני הקריסטל יצרו מנדלה המתכתבת על הסמל של המידברן השנה בצורת מנדלה.

ואז מידברן נדחה הכל השתנה וקיבלנו מתנה את שיר שהפכה את השלישיה לרביעיה מגדרית מאוזנת והוסיפה בדיוק את התבלין שהיה חסר בשביל להפוך את המיצג למרחב כפי שאנחנו חולמים אותו היום.


רותם טותם קסטלר- מפיקה, שוזרת, ומנהלת תהליכים של חדשנות וחשיבה יצירתית.

מובילת קמפ אברבנל מאז המידברן הראשון. השנה לוקחת הפוגה מהובלת הקמפ אך בוערת בה העשייה למרחב הציבורי ובעיקר היצירה לנפש שלה.

.

חן וינקלר - יוצר ומפסל באבנים, אשר השכיל לקפוץ על מאגר קריסטלים ממפעל שנסגר ולהפוך אותם לחומר הגלם של עבודותיו בשנים האחרונות. מוצא את הדרך לקרב את האבנים והקריסטלים בחזרה לאדמה. קצין צה"ל במילואים ואיש של חזון ועשייה.


פיני כהן – האיש והאנרגיה. עובד סוציאלי מחונן שהעביר בשנים האחרונות לילות כימים בתמיכה בבני נוער במעגל הזנות שסוגר פרק מקצועי חשוב ובא בשביל לעשות את מה שיטעין את הנשמה שלו.


שיר חדי - מעצבת תעשייתית שמטורפת על אסתטיקה הגיע משמיים ברגע של משבר והעשירה את השלישיה שלנו ברפרנסים, חומרים חדשים, נרגיה אופטימית ושמחת חיים

.

Comments


bottom of page