https://docs.google.com/spreadsheets/d/1u7PWTV5N3hbxAiyUqW-cUsouueb05j9EH1OBz_an1JQ/edit#gid=0
top of page
  • media9024

בואו נדבר על עשרת העקרונות

עודכן: 26 במרץ 2022


בואו שניה נעצור שניה בתוך הטירוף של ההתארגנות לנשף המהמם שאנחנו הולכים להרים יחד, נקח נשימה, ונדבר קצת על מה הופך את הנשף שלנו לאירוע ברן, ולמה בעצם הוא לא עוד מסיבה. המרכיב הסודי הזה הוא מה שהופך כל אירוע ברן למה שהוא – עשרת העקרונות. אותם עקרונות שמלווים אותנו בכל המפגשים, החל מהכי קטנים, ועד הענקיים עם אלפי המשתתפים. בין אם זה המפגש הראשון שלכם עם עולם הברן ובין אם אתם שועלי ברנים ותיקים, בואו נצלול קצת ונראה איפה העקרונות האלה פוגשים אותנו במגרש המשחקים שלנו במצדה.הכללה רדיקלית

בארועי ברן כל אחד יכול להיות חלק, כל אחד מאתנו שייך, אין שום דרישות מקדימות. בואו נקח את העקרון הזה הפעם גם לכיוון של לקבל כל אחד להיות בחברתנו, לבדוק אם יש בסביבתנו מישהו שנראה קצת אבוד גם אם אנחנו בכלל לא מכירים אותו, לגרום לכולם להרגיש שהם חלק אינטגרלי מהאירוע. אף אחד לא זר, כולם בבית.

כמו שנאמר: בואו להוריד את מסכות הדיפולט, להיות נינוחים, להיות חלק, להרגיש בבית. ובפשטות - מידברן.


אי השארת עקבות

נושא הטיפול בחשל"ש הוא מהסוגיות המשמעותיות בכל אירוע ברן. תמיד אנחנו רוצים להשאיר את השטח נקי יותר ממה שקיבלנו אותו, וגם הפעם,הפלאיה תופיע ותעלם כאילו לא הייתה. חשוב להבין שטיפול בחשל"ש הוא לא משימה של "ההפקה". הוא אחריות אישית של כל אחד ואחד מאיתנו. זה מתחיל בצמצום במקור, ממשיך בטיפול בכל החשל"ש שהבאתם לשטח, ומסתיים בהרמת בדל סיגריה, גם אם הוא לא שלכם. בואו כולנו יחד בכוחות משותפים נשאיר פלאיה מאובקת ומצוחצחת.


השתתפות

כמו שלא סתם התחלנו עם חשל"ש, לא סתם אנחנו ממשיכים עם השתתפות. הנשף שלנו שונה מכל מסיבה אחרת בהרבה מובנים, ואחד מהם הוא העובדה שהמשתתפים הם אלה שמביאים את התוכן. אין הפקה שמביאה מופעים, אומנים או דוכנים. מי שמביא את התוכן זה אתם, אנחנו, כולנו. מה שתביאו יהיה, מה שלא תביאו לא יהיה. יש לכם מגרש משחקים, בואו תעופו עליו ותעשו אותו לכזה שלא ישכחו אף פעם.

יש לנו מרחב מעורר השראה ליצירה, לביטוי עצמי, להתגלות, בואו נשחק איתו.


הסתמכות עצמית רדיקלית

אירועי ברן מבוססים על הסתמכות עצמית בכל התחומים. בנשף המסיכות המשתתפים נדרשים לדאוג לעצמם לכל מה שהם צריכים למשך 20 שעות. לא יהיו דוכני מזון (אלא אם תביאו ויש כמה שכבר מביאים מתנות לכולם הצטרפו והביאו גם), לא יהיה בר (אלא אם תביאו). תדאגו לעצמכם לההההכככככלללל.


מיידיות

בנשף שלנו תמיד יהיה לכם מה לעשות. עקרון המיידיות אומר שהזמן הכי טוב לעשות את המשהו הזה הוא עכשיו. ראיתם התרחשות מעניינת? מיצג מעניין? רחבה כיפית? אל תגידו אחר כך. תחוו עכשיו. תעשו עכשיו. תחיו את הרגע. העקרון הזה חשוב עוד יותר במפגש של 20 שעות. אין אחר כך, יש רק עכשיו.מאמץ קהילתי

לנשף המסכות אין "הפקה". יש חבורת א.נשים שלקחו על עצמם להוביל את הנשף הזה, אבל כולנו אחראים על כך שהוא יהיה מוצלח, עשיר בתוכן, מעיף לעננים וגם עומד בדרישות הרישוי. הצלחתו הצלחת כולנו כקהילה. לכן אם יש לכם משמרת – תגיעו אליה. אם התחייבתם לעשות משהו – תעשו אותו. אם לא תעשו – לא יקרה. הקהילה היא זו שאחראית על האירוע.


ביטוי עצמי רדיקלי

נשף המסכות הוא מגרש משחקים גדול, שמאפשר לכם להיות כל דבר שמתחשק לכם. אנחנו שואפים לקיים מרחב נעים, בטוח ונטול שיפוטיות, שבו כל אחד יכול להיות כל מה שהוא רוצה, כל עוד הוא לא פוגע בגבולות או במרחב האישי של משתתף אחר. אז יאללה, עופו על עצמכם, אצלנו זה מותר תמיד, גם כשזה פורים, וגם כשלא.


א-מסחריות

בנשף שלנו אין מכירה של שום דבר בתשלום, אין פרסומות ואין חסויות. אנחנו שומרים על המרחב נטול מסחריות לחלוטין ונתונים לעצמנו לנוח מתרבות הצריכה. שימו לב שהעקרון הזה אומר גם שלא יהיה בר אלכוהול או דוכני מזון בתשלום (הסתמכות עצמית רדיקלית, זוכרים?)


הענקת מתנות

אין דבר מענג יותר מאשר לתת גיפט למשתתף אחר ולראות אותו נהנה ממנו. במחקר שעשו פעם גילו שאנשים שקיבלו חינם תלוש לקפה וקנו איתו קפה הגיעו לרמת אושר מסויימת. אנשים שנתנו את התלוש מתנה למישהו אחר הגיעו לרמת אושר הרבה יותר גבוהה. תנו מתנות, זה כיף, זה מספק, זה ישדרג לכם את הנשף. זה יכול להיות חפץ, זה יכול להיות אוכל, זה יכול להיות דרינק וזו יכולה להיות שיחת נפש. רק תמיד תמיד הקפידו לוודא שהצד השני מעוניין במתנה שאתם רוצים לתת.


אחריות אזרחית

נשף המסיכות מתקיים בתחומי מדינת ישראל, ואנחנו מחוייבים לשמור על חוקי המדינה ועל תנאי הרישוי שנקבעו. האחריות הזו מוטלת על כל אחד ואחד מאיתנו. אמנם אנחנו בונים מגרש משחקים, אבל הוא מתקיים במסגרת ובחוקים המותרים. לפעמים קצת קשה לזכור את זה באוירת התעופה הכללית, אבל חשוב להקפיד על כל ההנחיות וכללי הבטיחות שתוקשרו. בואו נעביר יחד אירוע נעים ונטול תקלות בטיחותיות.


ודבר אחרון - הסכמה

לא עקרון רשמי, אבל אי אפשר שלא להזכיר את נושא ההסכמה. תמיד תוודאו הסכמה, לכל דבר שאתם עושים. לגיפט, לשיחה, לצילום ובטח ובטח שלמגע. שתיקה היא לא הסכמה. היסוס הוא לא הסכמה. רק הסכמה מפורשת היא הסכמה, ואין דבר כזה לוודא יותר מדי. בבקשה בבקשה תקפידו ותדאגו למרחב בטוח לכולם – גם לנשים, וגם לגברים.
רוצים עוד ? הקשיבו לפודקאסט המרתק אודות עשרת העקרונות

Comments


bottom of page