top of page
  • Webmaster

המדריך המלא ליצירת תוכן אמנות במידברן 2021

עודכן: 25 ביוני 2021


רוצים ליצור תוכן במידברן?


התרבות שאנו שואפות לחולל באמצעות תוכן בעיר הזמנית שלנו מבוססת על עשרת העקרונות.

כוחה של יצירה נובע בכנות מניעיה ומידת המחויבות והאנרגיה המושקעת להגשמתה, לכן כל אחת מוזמנת להשתתף וכולם מוזמנים ליצור תוכן.


המדריך המלא ליצירת תוכן במידברן מרכז עבורכם.ן קווים מנחים ליצירת תוכן, במרחב המארח (מחנות נושא) ובמרחב הציבורי. במדריך תוכלו למצוא מידע שיסייע לכם להבין כיצד מתכננים - מבצעים - מפרקים ואף שורפים - את התוכן שלכן.


המדריך המלא ליצירת תוכן במידברן שואף לשפה מאוזנת מגדרית ופונה לכולנו בכוונה כנה לשוויון, אך גם מנסה לשמור על רצף קריא וברור. מחילה אם פספסנו לפעמים, לכאן או לכאן.

ההרשמה דרך מחלקת התוכן הינה לאמנות שתמוקם במרחב הפתוח של הגלריה המדברית, למחנות נושא, ארט קארז, לייב פרפורמנס וגם אמנות שתוצב במרחב המארח של המחנות.


קווים מנחים ליצירת מיצבי אמנות

מהי הגלריה המדברית?

העיר הזמנית "מידברן" בנויה כחצי סהר. היא מורכבת מרחובות, צמתים, טיילת מרכזית, נקודות מפגש, מחנות נושא (נקרא גם "מרחב מארח"), אזורי פרי-קמפינג, מתחמי תפעול ולוגיסטיקה ומהווה בית עבור תושביה הזמניים במהלך האירוע. במוקד הרחובות ההיקפיים נבנה אפיג'י - פסל בדמות אישה ואיש השואב השראה מסיפור בראשית "אדם וחווה".


את מרחב המדבר שמתפרס סביבו והלאה מרחובות העיר מעשירות בצבע וצורה יצירות אמנות מקוריות, שתוכננו ונבנו בעיצוב אישי לקראת הקמתה של העיר הזמנית על ידי חברי הקהילה ומשתתפי האירוע, וותיקים כחדשים. זוהי הגלריה המדברית: מרחב פתוח לשוטטות וגילוי בכל שעות היממה; מרחב חוויתי המעודד ביטוי עצמי מוחלט ומוסכם, השתתפות ותקשורת באמצעות כלים של ביטוי עצמי וקהילתי יצירתי.

מיצבי אמנות פתוחים להשתתפות הכלל, ואינם מיועדים לשימוש אישי ו/או מוגבלים בשעות פעילות.


אחריות

בין אם היצירה שלך קשורה לתמה השנתית של העיר הזמנית או נובעת מחיזיון שנולד במוחך - כל מי שיוצר.ת תוכן במידברן נדרש.ת לקחת אחריות מלאה על התוכן שהוא שואף ליצור: החל מתכנון הפרויקט, מימונו, גיבוש הצוות, דרך השתתפות בדיאלוג הרציף עם מחלקת תוכן ומילוי טפסי ההרשמה, הגעה לשטח, הקמה, תפעול, תחזוקה ושמירה על היצירה בזמן האירוע, בטיחות המשתתפים ועד החזרת השטח לקדמותו. כל מרכיביו של התוכן שנוצר נדרשים להילקח ברצינות ובאחריות, תוך הסתמכות עצמית מוחלטת.


בטיחותמידברן מעודד אותנו ליצירה ניסיונית, חדשנית ומעזה, על כן בטיחות היא מעל הכל! התוכן שלכם.ן נדרש להיות יציב, מואר ועמיד למשך כל האירוע ולשמור על שלומם של הבאים עמו באינטראקציה. חישבו טוב על צורת קיבועו לקרקע, כך שיעמוד גם ברוחות ערות המנשבות בשטח המדברי. תכננו אותו בצורה כזו שהוא יהיה נגיש ועדיין בטוח לסובבים אותו ולחווים אותו. קחו בחשבון שמשתתפים ירצו להתחבר למיצב האמנות שלכם, לגעת בו, לטפס עליו ולשחק אתו, התאימו את התוכן למגע פיזית בו. כל תוכן מחוייב באישור בטיחות מטעם מהנדסי הבטיחות של מידברן. אישור נדרש הן לתכנית שתגישו, והן לאחר ההעמדה בשטח. תוכן הכולל חלקים נעים מחויב להעביר אלינו אישור חתום של מהנדס מכונות. אין למידברן אפשרות לספק אישור כזה, ותוכן ללא האישור לא יורשה להציג בעיר.

מיצב אשר יכלול רכיבים מוזנים בחשמל - יש למנוע גישה של משתתפים לחוטי חשמל חשופים, יש להגן על מערכות החשמל מפגיעה ולהקפיד על שלמות המעטפת, הרכיבים יהיו מתאימים לנתוני החשמל

חישבו גם על בטיחות אנשי הצוות של המיצב בזמן הקמה ופירוק, שימרו האחד על השניה, השתמשו בציוד עבודה שלם,מתאים ותקין, כמו כן בציוד מגן אישי.

עבוד עם ציוד מכני הנדסי או במות הרמה לבעלי הסמכות מתאימות.


תאורה התוכן שלכם.ן נדרש להיות מואר בלילה בצורה יעילה, כולל כבלים, יתדות וכל חלק בתוכן שמישהו עלול להיתקל בו, בכדי למזער סיכונים. אנו מעדיפות לראות זאת כהזדמנות להדגיש את נוכחותו ולאפשר עוד ועוד משחקים בצורה, צבע, כיוון, אינטראקציה. תנו לכך את הדעת עוד בשלבי התכנון.חשמל כדי שתוכלו לתת מענה להארת התוכן בלילה - כל תוכן מסוג מיצב שנרשם מראש ומוקם במפת האומנות - יקבל שקע ישראלי סטנדרטי המספק עד 1500W בשעות החשיכה בלבד ולפי תיאום מקדים. במידה והתוכן דורש מפרט אחר להפעלתו - עליכם.ן לדאוג לכך עצמאית ולהיערך לכך מבחינת התקציב. לשאלות נוספות פנו למחלקת תוכן. מחירון החשמל מעבר ל 1500w יפורסם בנפרד.


הרשמה

כל תוכן אשר מוצב בגלריה המדברית חייב ברישום מוקדם, בעיקר משום שהוא פתוח ונגיש למשתתפים בכל שעות היום. אנו נדרשים לתיאום מקדים מול גורמי רישוי וגופים חיצוניים והם מאשרים גם בשטח לפני פתיחת האירוע. גלו אחריות קהילתית. רישום מקדים מאפשר לכם.ן גם להגיש בקשה למענק מקרן האמנות של מידברן, לתאם את מיקום התוכן ואספקת החשמל מראש, להזמין ציוד הנדסי כבד להקמה, להופיע במפה, בתכניה של האירוע ועוד.


תקשורת

עם פתיחת ההרשמה תתבקשו למלא טופס רישום תוכן. לאחריו מלאכיות המחלקה יצרו אתכ